Zombių tinklo kūrėjas nuteistas 2,5 metų laisvės atėmimo bausme

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 10 d. pirmadienis

Kolumbijos regiono apygardos teisėjas Royce‘as C. Lamberthas nuteisė 30-metį Arizonos valstijos gyventoją Joshua Schichtelį pustrečių metų laisvės atėmimo bausme dėl kompiuterių zombių naudojimo.

J. Schichtelis pagal užsakymą užkrėsdavo kompiuterius ir perduodavo juos valdyti pirkėjams. Kiek būtent vartotojų tapo programišiaus aukomis, neaišku. Jis prisipažino tik dėl vieno nusikaltimo: už pusantro tūkstančio dolerių sukūrė zombių tinklą iš maždaug 72 tūkst. kompiuterių.

Be kalėjimo, teismas iki 3 metų apribojo J. Schichtelio laisvę.

Kaip praneša leidinys „Ars Technica“, programišiaus vardas minimas 2004 metų ieškinyje. Jame keturi žmonės kaltina J. Schichtelį naudojant tūkstantį užkrėstų kompiuterių atakoms prieš komercines svetaines. Tada kaltinimai buvo atmesti, mat institucijos nespėjo parengti  kaltinimo.

Kurdami zombių tinklus programišiai stengiasi kuo daugiau kompiuterių užkrėsti virusais, kurie iki tam tikro momento gali nepasireikšti. Trojos arklys laukia komandos iš nuotolinio serverio ir atlieka numatytus veiksmus.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »