Lietuvos aukštosiose mokyklose – tarptautinio lygio dėstytojai iš užsienio

Publikuota: 2014 m. balandžio 22 d. antradienis

Šiais metais 21 Lietuvos aukštojoje mokykloje paskaitas skaito 95 aukštos kvalifikacijos dėstytojai iš užsienio. Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos universitetuose ir kolegijose. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama šalies aukštąsias mokyklas plėsti atvirumą pasauliui ir kuo aktyviau dalyvauti tarptautiniuose idėjų mainuose.

„Pasikviesdami dėstytojus iš užsienio Lietuvos universitetai ir kolegijos tampa pasaulio aukštojo mokslo dalimi – mezga naujus kontaktus, stiprina bendradarbiavimo ryšius su tarptautiniais partneriais, perima pasaulinę patirtį, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Studentai tokiu būdu taip pat gali susipažinti su užsienio dėstytojų darbo metodais ir paragauti tarptautinės akademinės patirties neišvažiavę iš Lietuvos.“

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą dėstytojų iš užsienio vizitams laimėjo 15 universitetų ir 6 kolegijos. Dauguma finansuojamų dėstytojų vizitų truks dvi savaites. Dėstytojų iš užsienio vizitams paskirstyta beveik 800 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Lietuvos aukštosiose mokyklose vizituos dėstytojai iš 27 šalių. Daugiausia – 22 – tarptautinio lygio dėstytojus aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, keturiolika atvyks iš Didžiosios Britanijos, aštuoni – iš Vokietijos, septyni – iš  Portugalijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Kinija, Australija, Malaizija, Taivanas. Vienuolika atvyksiančių dėstytojų yra lietuviai ar lietuvių kilmės užsieniečiai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 24 aukštosios mokyklos pateikė 225 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Mykolo Romerio universitetą, Kauno technologijos universitetą bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Šiaulių valstybinė kolegija ir Vilniaus kooperacijos kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu atsižvelgta į dėstytojo pedagoginę, mokslinę ir praktinę patirtį,  jo vizito naudą studentams ir aukštajai mokyklai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skelbė jau trečią kartą. 2012 m. paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą, parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. 2013 m. 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai turėjo galimybę dirbti su 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojais iš užsienio.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet. Kitą konkursą – finansuoti dėstytojų iš užsienio vizitams 2015 metais numatoma skelbti 2014 metų gruodžio mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »