Lietuvos aukštosiose mokyklose – tarptautinio lygio dėstytojai iš užsienio

Publikuota: 2014 m. balandžio 22 d. antradienis

Šiais metais 21 Lietuvos aukštojoje mokykloje paskaitas skaito 95 aukštos kvalifikacijos dėstytojai iš užsienio. Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos universitetuose ir kolegijose. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama šalies aukštąsias mokyklas plėsti atvirumą pasauliui ir kuo aktyviau dalyvauti tarptautiniuose idėjų mainuose.

„Pasikviesdami dėstytojus iš užsienio Lietuvos universitetai ir kolegijos tampa pasaulio aukštojo mokslo dalimi – mezga naujus kontaktus, stiprina bendradarbiavimo ryšius su tarptautiniais partneriais, perima pasaulinę patirtį, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Studentai tokiu būdu taip pat gali susipažinti su užsienio dėstytojų darbo metodais ir paragauti tarptautinės akademinės patirties neišvažiavę iš Lietuvos.“

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą dėstytojų iš užsienio vizitams laimėjo 15 universitetų ir 6 kolegijos. Dauguma finansuojamų dėstytojų vizitų truks dvi savaites. Dėstytojų iš užsienio vizitams paskirstyta beveik 800 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Lietuvos aukštosiose mokyklose vizituos dėstytojai iš 27 šalių. Daugiausia – 22 – tarptautinio lygio dėstytojus aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, keturiolika atvyks iš Didžiosios Britanijos, aštuoni – iš Vokietijos, septyni – iš  Portugalijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Kinija, Australija, Malaizija, Taivanas. Vienuolika atvyksiančių dėstytojų yra lietuviai ar lietuvių kilmės užsieniečiai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 24 aukštosios mokyklos pateikė 225 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Mykolo Romerio universitetą, Kauno technologijos universitetą bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Šiaulių valstybinė kolegija ir Vilniaus kooperacijos kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu atsižvelgta į dėstytojo pedagoginę, mokslinę ir praktinę patirtį,  jo vizito naudą studentams ir aukštajai mokyklai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skelbė jau trečią kartą. 2012 m. paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą, parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. 2013 m. 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai turėjo galimybę dirbti su 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojais iš užsienio.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet. Kitą konkursą – finansuoti dėstytojų iš užsienio vizitams 2015 metais numatoma skelbti 2014 metų gruodžio mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. skaityti »

Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. skaityti »

Seimas siūlo Vyriausybei parengti siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 2 susilaikius, priėmė nutarimą „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo“. skaityti »

Naujoje knygoje – patarimai, kaip bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais

Gruodžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Maly Danino knyga „Vesk savo vaiką į sėkmę“. skaityti »

Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka atnaujintais fasadais

Po aštuonerius metus trukusių fasadų tvarkybos darbų Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka lankytojus pastebimai atnaujintas ir tuo pačiu metu ─ išlaikęs autentišką architektūrinę vertę. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba mini 25-metį

Lietuvos mokslo taryba renkasi į paskutinį 2016 metų plenarinį posėdį, kuris yra skiriamas Lietuvos mokslo tarybos 25-mečiui. skaityti »

VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. skaityti »

ŠMM ir verslas sutaria dėl švietimo sistemoje būtinų pokyčių

Mokytojų rengimas, mokymo programų atnaujinimas, profesinis orientavimas, neformalus ugdymas, švietimo iššūkiai regionuose, glaudesnis verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas – šias temas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis aptarė su naująja švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. skaityti »

LEU ir VDU atstovai Vilniuje aptarė universitetų jungties procesus

2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje vyko Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovų susitikimas dėl universitetų jungties. skaityti »