Lietuvos aukštosiose mokyklose – tarptautinio lygio dėstytojai iš užsienio

Publikuota: 2014 m. balandžio 22 d. antradienis

Šiais metais 21 Lietuvos aukštojoje mokykloje paskaitas skaito 95 aukštos kvalifikacijos dėstytojai iš užsienio. Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos universitetuose ir kolegijose. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama šalies aukštąsias mokyklas plėsti atvirumą pasauliui ir kuo aktyviau dalyvauti tarptautiniuose idėjų mainuose.

„Pasikviesdami dėstytojus iš užsienio Lietuvos universitetai ir kolegijos tampa pasaulio aukštojo mokslo dalimi – mezga naujus kontaktus, stiprina bendradarbiavimo ryšius su tarptautiniais partneriais, perima pasaulinę patirtį, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Studentai tokiu būdu taip pat gali susipažinti su užsienio dėstytojų darbo metodais ir paragauti tarptautinės akademinės patirties neišvažiavę iš Lietuvos.“

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą dėstytojų iš užsienio vizitams laimėjo 15 universitetų ir 6 kolegijos. Dauguma finansuojamų dėstytojų vizitų truks dvi savaites. Dėstytojų iš užsienio vizitams paskirstyta beveik 800 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Lietuvos aukštosiose mokyklose vizituos dėstytojai iš 27 šalių. Daugiausia – 22 – tarptautinio lygio dėstytojus aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, keturiolika atvyks iš Didžiosios Britanijos, aštuoni – iš Vokietijos, septyni – iš  Portugalijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Kinija, Australija, Malaizija, Taivanas. Vienuolika atvyksiančių dėstytojų yra lietuviai ar lietuvių kilmės užsieniečiai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 24 aukštosios mokyklos pateikė 225 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Mykolo Romerio universitetą, Kauno technologijos universitetą bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Šiaulių valstybinė kolegija ir Vilniaus kooperacijos kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu atsižvelgta į dėstytojo pedagoginę, mokslinę ir praktinę patirtį,  jo vizito naudą studentams ir aukštajai mokyklai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skelbė jau trečią kartą. 2012 m. paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą, parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. 2013 m. 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai turėjo galimybę dirbti su 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojais iš užsienio.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet. Kitą konkursą – finansuoti dėstytojų iš užsienio vizitams 2015 metais numatoma skelbti 2014 metų gruodžio mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU – dirbtinio intelekto ekspertas iš Londono imperinio koledžo

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vieši Londono imperinio koledžo (Jungtinė Karalystė) profesorius Björn W. Schuller. Viešnagė truks spalio 24-28 dienomis. skaityti »

Unikali Rygos lietuvių vidurinė mokykla švenčia 25-metį

Viena iš geriausių akademinių rezultatų pasiekiančių Latvijos mokyklų – Rygos lietuvių vidurinė mokykla – šiemet mini mokyklos įkūrimo 25-metį. skaityti »

Lietuvos sveikatos mokslo universitetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai

Nuo šių metų spalio 5 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos fakultetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO). LSMU Slaugos fakultetas tapo PSO bendradarbiaujančiu centru Slaugos srityje. skaityti »

KTU mokslininkai: panaudotas padangas galima paversti degalais

Pasak ekspertų, iš vienos automobilio padangos, ją perdirbus, galima gauti iki 800 gramų benzino sudėtį atitinkančio produkto. skaityti »

Pasirašytas susitarimas dėl Šiaulių apskrities STEAM centro

Pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Šiaulių apskrityje. skaityti »

SMK pristato naują iniciatyvą „Galiu viską“

SMK direktorė Gabija Skučaitė savo motyvuojančiame pranešime pristatė naują SMK iniciatyvą „Galiu viską“. skaityti »

KTU kuriamai inovacijų ekosistemai – Europos akademinės bendruomenės įvertinimas

KTU „Santakos“ slėnio veikla plėtojant inovacijų ekosistemą sulaukė didelio atgarsio prestižinėje Europos aukštųjų mokyklų asociacijos CESAER konferencijoje, kurios šių metų tema – „Universitetų vaidmuo atvirose inovacijose“ (angl. The Role of Universities in Open Innovation). skaityti »

Užsienio universitetai parodoje Vilniuje

Susitikite su užsienio universitetų atstovais parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2016“ spalio 24 d. Vilniuje viešbučio Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20). skaityti »

KTU mokslininkų sukurtas produktas padės kelininkams pasiruošti žiemai laiku

Bendrovės „Baltkalis“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkių bendradarbiavimo rezultatas – naujas, analogų neturintis, patentuotas ledo ir sniego tirpinimo mišinys „Ledo siaubas“. skaityti »

Anglų kalbos mokytojai ir dėstytojai rinksis į kasmetinę asamblėją ir konferenciją

Lietuvos edukologijos universiteto Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedra kartu su socialiniu partneriu Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija kviečia anglų kalbos mokymo specialistus, dirbančius įvairiose ugdymo įstaigose, į 18-ąją asamblėją ir konferenciją. skaityti »