Lietuvos aukštosiose mokyklose – tarptautinio lygio dėstytojai iš užsienio

Publikuota: 2014 m. balandžio 22 d. antradienis

Šiais metais 21 Lietuvos aukštojoje mokykloje paskaitas skaito 95 aukštos kvalifikacijos dėstytojai iš užsienio. Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos universitetuose ir kolegijose. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama šalies aukštąsias mokyklas plėsti atvirumą pasauliui ir kuo aktyviau dalyvauti tarptautiniuose idėjų mainuose.

„Pasikviesdami dėstytojus iš užsienio Lietuvos universitetai ir kolegijos tampa pasaulio aukštojo mokslo dalimi – mezga naujus kontaktus, stiprina bendradarbiavimo ryšius su tarptautiniais partneriais, perima pasaulinę patirtį, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Studentai tokiu būdu taip pat gali susipažinti su užsienio dėstytojų darbo metodais ir paragauti tarptautinės akademinės patirties neišvažiavę iš Lietuvos.“

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą dėstytojų iš užsienio vizitams laimėjo 15 universitetų ir 6 kolegijos. Dauguma finansuojamų dėstytojų vizitų truks dvi savaites. Dėstytojų iš užsienio vizitams paskirstyta beveik 800 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Lietuvos aukštosiose mokyklose vizituos dėstytojai iš 27 šalių. Daugiausia – 22 – tarptautinio lygio dėstytojus aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, keturiolika atvyks iš Didžiosios Britanijos, aštuoni – iš Vokietijos, septyni – iš  Portugalijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Kinija, Australija, Malaizija, Taivanas. Vienuolika atvyksiančių dėstytojų yra lietuviai ar lietuvių kilmės užsieniečiai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 24 aukštosios mokyklos pateikė 225 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Mykolo Romerio universitetą, Kauno technologijos universitetą bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Šiaulių valstybinė kolegija ir Vilniaus kooperacijos kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu atsižvelgta į dėstytojo pedagoginę, mokslinę ir praktinę patirtį,  jo vizito naudą studentams ir aukštajai mokyklai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skelbė jau trečią kartą. 2012 m. paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą, parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. 2013 m. 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai turėjo galimybę dirbti su 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojais iš užsienio.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet. Kitą konkursą – finansuoti dėstytojų iš užsienio vizitams 2015 metais numatoma skelbti 2014 metų gruodžio mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »