Prasidėjo priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas

Publikuota: 2013 m. birželio 6 d. ketvirtadienis

Prasidėjo bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Bendrąjį priėmimą Lietuvos švietimo ir mokslo ministro įgaliojimu vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Prašymus stoti į universitetines ir kolegines studijas stojantieji kviečiami pildyti internetu www.lamabpo.lt.

Bendrojo priėmimo prašymus tinklalapyje pateikti ir koreguoti galima iki 2013 m. liepos 23 d. 17 val. Jeigu stojančiojo pasirinktai studijų programai reikia laikyti stojamąjį egzaminą arba reikalingas motyvacijos įvertinimas, prašymus į šių studijų sričių programas galima koreguoti ne vėliau kaip likus 24 val. iki stojamojo egzamino. Stojamasis egzaminas laikomas stojant į menų studijų srities programas, o motyvacijos vertinimas reikalingas stojant į pedagogo kvalifikaciją suteikiančias studijų programas.

Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 21 universitetas ir 23 kolegijos. Universitetinėse studijose siūlomos studijų programos 19-oje studijų krypčių grupių, o kolegijose – 11-oje. Stojantieji savo prašyme gali pateikti iki 12 pageidavimų, pasirinkdami konkrečią aukštosios mokyklos (universiteto ar kolegijos) studijų programą, nurodydami studijų formą (nuolatinės ar ištęstinės studijos) ir finansavimo pobūdį (valstybės finansuojama vieta, valstybės nefinansuojama vieta – su studijų stipendija ar be jos). Pageidavimai išdėstomi prioriteto mažėjimo tvarka.

Stojantieji, siekiantys valstybės finansuojamos vietos, pagal konkursinį balą išrikiuojami į Geriausiųjų eilę. Valstybės finansuojamos vietos atitenka geriausiems atitinkamoje studijų krypčių grupėje.

Pagrindinis priėmimas vykdomas dviem etapais. Po pirmojo etapo stojantysis liepos 27 d. gali gauti 2 kvietimus: vieną – į valstybės finansuojamą vietą, antrą – į valstybės nefinansuojamą vietą. Jei šiame etape stojantysis gauna kvietimą į valstybės finansuojamą vietą studijų programoje, kuri buvo jo pirmasis prioritetas, ir atmeta šį kvietimą, antrajame etape jis gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą. Į studijų krypčių grupes, kuriose po pagrindinio priėmimo (jis baigiasi rugpjūčio 8 d.) lieka valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų, organizuojamas papildomas priėmimas.

Konkursinį balą sudaro pagrindinio dalyko brandos arba stojamojo egzamino įvertinimo, antrojo ir trečiojo dalykų brandos egzaminų įvertinimų bei ketvirtojo dalyko metinio pažymio suma. Antrojo ir trečiojo dalyko brandos egzamino įvertinimas gali būti keičiamas metiniu pažymiu, jei stojančiajam tai palankiau. Pagrindinio dalyko egzamino įvertinimas negali būti pakeistas metiniu pažymiu, o vietoj ketvirtojo dalyko metinio pažymio negalima rinktis brandos egzamino įvertinimo turint metinį pažymį.

Iki 2014 m. įskaitytinai, asmenims, įgijusiems vidurinį išsilavinimą Lietuvoje, užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas, taip pat atleistiems nuo brandos egzaminų dėl ligos ir asmenims, turintiems įgytų ar įgimtų sutrikimų, pretenduojantiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, minimalus rodiklis yra vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas.

Asmenys, bendrojo lavinimo mokyklas baigę iki 2010 m., taip pat baigusieji tarptautinio bakalaureato programas siūlančias mokyklas bei įgijusieji išsilavinimą užsienyje, po pradinio užsiregistravimo LAMA BPO tinklalapyje kviečiami atvykti į LAMA BPO duomenų tvarkymo punktus. Duomenų tvarkymo punktuose taip pat registruojama informacija asmenų, pageidaujančių, kad vietoj užsienio kalbos egzamino įvertinimo į konkursinį balą būtų įtrauktas tarptautinio užsienio kalbos egzamino rezultatas, nurodytas galiojančiame sertifikate. Veikia 12 LAMA BPO duomenų tvarkymo punktų didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tikslūs punktų adresai ir kontaktinė informacija pateikiama LAMA BPO tinklalapyje.

Išsamios informacijos apie bendrąjį priėmimą, studijų programas, egzaminų ir testų laikymo datas galima rasti LAMA BPO internetiniame tinklalapyje: www.lamabpo.lt.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »