80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

Publikuota: 2017 m. vasario 22 d. trečiadienis

Siekdami kuo efektyviau planuoti ir išnaudoti laiką, įmonių steigėjai ir vadovai vis dažniau naudojasi e. paslaugomis, kurias siūlo tiek valstybės, tiek ir finansų institucijos. Praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. Didelė dalis jų internetu rinkosi atlikti ir kitą būtiną žingsnį steigiant įmonę – atsidaryti kaupiamąsias banko sąskaitas.

Elektroniniu būdu įregistruojamų įmonių dalis per pastaruosius kelerius metus nuosekliai augo. Kaip rodo Registrų centro sukaupti duomenys, praėjusiais metais Lietuvoje buvo įregistruota 6318 naujų uždarųjų akcinių bendrovių. Net 70 proc. jų registravimuisi rinkosi elektroninę paslaugą.

Kaip pastebi Registrų centro Sertifikatų centro vadovas Mindaugas Žaliukas, dešimtmetį gyvuojantis e. parašas vis labiau atliepia vartotojų poreikius: „Prie vartotojų skaičiaus augimo, tikėtina, prisideda ir valstybinės institucijos, ir bankai, ir ryšio operatoriai – daugiausia sertifikatų išduodama į mobiliojo ryšio SIM korteles. E. parašas internete veikia kaip pasas, tad juo naudojantis galima identifikuoti save elektroninėje erdvėje ir taip susitvarkyti daugelį reikalų. Pastaraisiais metais šios paslaugos privalumus išbando vis daugiau naudotojų – šiuo metu Registrų centro teikiamu e. parašu naudojasi apie 240 tūkst. žmonių.“

„Aktyviai dirbdami su verslo klientais, pastebime, kad vis daugiau naujai steigiamų įmonių atstovų renkasi galimybę efektyviau atlikti visus būtinus žingsnius – internetu ne tik įregistruoja įmonę, bet ir, pavyzdžiui, atidaro kaupiamąją sąskaitą banke. Praėjusiais metais net 80 proc. įmonių, pasirinkusių atsidaryti kaupiamąją sąskaitą „Danske Bank“, tai padarė internetu“, – sako Benas Bagdonas, „Danske Bank“ Produktų ir kanalų plėtros departamento direktorius.

Dokumentus vis dažniau pasirašo internetu

Verslo klientai tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir regionuose vis aktyviau domisi e. paslaugomis ir e. parašo suteikiamomis galimybėmis. Jis leidžia ne tik operatyviai tvarkyti naujos įmonės steigimo reikalus, bet ir efektyviai spręsti jau veikiančios bendrovės kasdienius finansinius klausimus: banko elektroninės bankininkystės sistemoje teikti prašymus, sudaryti ar keisti tam tikrų produktų sandorius. Taip pat – pasirašyti ir bankui pateikti sutartis, periodinės finansinės atskaitomybės dokumentus ir pan.

„Bankų paslaugos vis sparčiau kraustosi į elektroninę erdvę. Laiką taupantiems ir popierinių dokumentų pristatymo kaštų siekiantiems išvengti verslo įmonių vadovams ir kitiems įgaliotiems darbuotojams tai yra kur kas patogiau nei kelionė į banko skyrių. Matome, kad tokia tendencija įsitvirtinta vis labiau: palyginti su pirmuoju pusmečiu, antrąjį praėjusių metų pusmetį elektroniniu būdu jau pasirašyta dvigubai daugiau dokumentų“, – sako B. Bagdonas.

Per praėjusius metus, palyginti su 2015 m., „Danske Bank“ klientai beveik dvigubai dažniau jungėsi prie banko sistemų naudodami e. parašą. Tokių prisijungimų skaičius sudarė beveik penktadalį visų prisijungimų.

Šaltinis: Danske Bank
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »