„Deloitte“ prognozės technologijų ir telekomunikacijų sektoriui 2014-iems metams

Publikuota: 2014 m. sausio 15 d. trečiadienis

Sausio viduryje audito ir konsultacijų bendrovė „Deloitte“ jau tryliktą kartą paskelbė pasaulines technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų prognozes. Viena pagrindinių šio tyrimo prognozių  yra ta, kad dėvimų technologijų produktų pardavimai pasieks 10 mln. vienetų; už televiziją mokančių namų ūkių skaičius padvigubės ir sieks 50 mln. namų ūkių; pasaulinė išskirtinių tiesioginių sporto transliacijų teisių vertė padidės 14 proc. – tai turėtų lemti Šiaurės Amerikos sporto ir Europos futbolo lygos; taip pat elektroniniai apsilankymai (evisits), remiantis „Deloitte“ „Pasaulinių TMT prognozių“ publikacija, turėtų išaugti. Be to, leidinyje prognozuojama, kad planšetofonų – planšetinio kompiuterio ir išmaniojo telefono hibrido – pardavimai planšečių pardavimus viršys 25 mlrd. JAV dolerių, o bendri pasauliniai išmaniųjų telefonų, planšečių, asmeninių kompiuterių, televizorių ir žaidimų konsolių pardavimai 2014 m. viršys 750 mlrd. JAV dolerių ir stabilizuosis.

„Kadangi tikėtina, jog 2014 m. bus demografinio sprogimo kartos atstovų metai, grupei taip pat numatomi nauji iššūkiai ir galimybės. „Svarbu rasti būdą, kaip sudominti šios kartos atstovus naudotis visomis savo išmaniųjų telefonų funkcijomis, o ne tik naudotis jais kaip ribotais nebrangiais telefonais, nes tai puiki galimybė tiekėjams. Tačiau jie turi būti pasiruošę šiam iššūkiui, nes mes prognozuojame, kad ketvirtadalis šių išmaniųjų telefonų savininkų gali neparsisiųsti nė vienos programėlės,“ – pridūrė J. Barker.

Dėvimi technologijų produktai: viskas slypi akyse. Išmaniųjų akinių, sporto apyrankių ir laikrodžių pardavimai 2014 m. turėtų siekti maždaug 10 mln. vnt. ir sudaryti 3 mlrd. JAV dolerių. Iš šių dėvimų technologijų produktų, daugiausia pajamų turėtų pritraukti išmanieji akiniai – pardavimai turėtų siekti apie 4 mln. vnt. vidutine 500 JAV dolerių kaina už 1 vnt. Išmaniųjų sporto apyrankių pardavimai turėtų siekti 4 mln. vnt. vidutine 140 JAV dolerių kaina už 1 vnt., o išmaniųjų laikrodžių pardavimai turėtų sudaryti maždaug 2 mln. vnt. vidutine 200 JAV dolerių kaina už 1 vnt.

750 mlrd. JAV dolerių bendri pardavimai: artėja stabilūs laikai. Pasauliniai išmaniųjų telefonų, planšečių, asmeninių kompiuterių, televizorių ir vaizdo žaidimų konsolių pardavimai 2014 m. viršys 750 mlrd. JAV dolerių ir bus 50 mlrd. JAV dolerių didesni nei 2013 m. ir beveik dvigubai didesni už bendrą 2007 m. rezultatą. Tačiau panašu, kad artėja stabilūs laikai – prognozuojama, kad pardavimai ir toliau augs, tačiau lėtesniu tempu nei per pastaruosius 10 metų, prognozuojamos maždaug 800 mlrd. JAV dolerių kasmetinės lubos.

Kai vienas taps minia: auganti planšečių rinka. Planšečių su sumontuotu kompaktišku pagrindu (su mažesniais nei 9 coliai ekranais) pirmą kartą bus daugiau nei planšečių su klasikiniu pagrindu (9 coliai ir didesni). Prognozuojame, kad iki pirmojo ketvirčio pabaigos kompaktiškų planšečių bazę sudarys 165 mln. vnt. ir ji šiek tiek lenks klasikinių planšečių bazę, kurią sudarys 160 mln. vnt.

Planšetofonai nėra tik dar vienas mados vėjas. Planšetofonų, t. y. išmaniųjų telefonų su 5,0–0 6,9 colių ekranais, pardavimai sudarys ketvirtadalį išmaniųjų telefonų pardavimų arba 300 mln. vnt. – dvigubai daugiau nei 2013 m. ir dešimt kartų daugiau nei 2012 m. Vis dėlto po pradinio staigaus pasisekimo tarp vartotojų, 2014 m. gali būti didžiausio planšetofonų populiarumo metai, nes tik (pakankamai didelė) mažuma išmaniųjų telefonų vartotojų norės naudotis tokiu dideliu įrenginiu.

Išmaniųjų telefonų vartotojų kartų skirtumai. Vyresni nei 55 metų amžiaus? Vyresni nei 55 m. amžiaus vartotojai bus ta amžiaus grupė, kurioje išmaniųjų telefonų populiarumas, palyginus su praėjusiais metais, išsivysčiusiose rinkose augs sparčiausiai. Savininkų skaičius iki metų pabaigos turėtų išaugti 45 – 50 proc. – mažiau nei maždaug 70 proc. augimas, numatomas 18 – 54 m. amžiaus vartotojams, tačiau, palyginus su 2013 m., bus užfiksuotas 25 proc. augimas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »