„Intel“ siekia kurti procesorius „Apple“

Publikuota: 2012 m. gegužės 15 d. antradienis

„Intel“ pasiryžusi užkariauti išmaniųjų telefonų rinką viena moderniausių pasaulyje gamyklų ir tūkstančiais specialistų, praneša interneto portalas „Forbes“.

Svarbiausia atkreipti pagrindinių šios rinkos žaidėjų, tokių kaip „Apple“, dėmesį. „Apple“ jau dabar savo nešiojamuose ir stacionariuose kompiuteriuose naudoja tik „Intel“ mikroschemas, o planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose – savo kurtas mikroschemas. Nemažai ekspertų mano, kad „Apple“ ketina ateityje ir savo kompiuterius „Mac“ aprūpinti ARM architektūros mikroprocesoriais.

„Mūsų užduotis – padaryti savo mikroschemas tokias patrauklias dirbti kompiuteriuose „Mac“ ir planšetėse „iPad“, kad jie nebegalėtų mūsų ignoruoti“, – teigė „Intel“ generalinis direktorius Paul Otellini.

Šiemet kompanijos „Motorola Mobility“ ir „Lenovo“ pranešė planuojančios išleisti išmaniuosius telefonus su „Intel Medfield“ platforma. „Intel“ vadovas teigia, kad su šia platforma pasirodys ir naujų įrenginių.

„Intel“ ketina išnaudoti visus savo pranašumus – pirmaujančius technologinius procesus, leidžiančius kurti mažas ir kartu energetiškai efektyvias mikroschemas. Bendrovė ir toliau mobiliųjų įrenginių rinkoje plėtos savo x86 procesorių architektūrą, naudojamą daugybėje asmeninių kompiuterių ir serverių.

Tuo pačiu metu konkurentai tik pradeda diegti 32 nm ir 28 nm technologinius procesus. „Intel“ kuria 22 nm mikroschemas „Intel XMM 7260“ išmaniesiems telefonams, jos pasirodys 2013 metais. 2014-aisiais kompanija žada sukurti jau 14 nm SoC mikroschemas, tuo tarpu konkurentai tuo metu tik pradės 22 nm ir 20 nm technologinius procesus.

Dar vienas „Intel“ pranašumas – tai galybė programuotojų. Bendrovė „Intel“ yra antra pasaulyje pagal indėlį į atviro kodo operacinės sistemos „Linux“ plėtrą. Be to, „Intel“ padėjo „Apple“ pareiti nuo „IBM Power PC“ architektūros, naudojamos „Mac“ kompiuteriuose, prie „Intel“ naudojamos x86. Vargu ar „Intel“ nepadėtų „Apple“ migruoti prie x86 architektūros ir šį kartą, jei tik ji pareikštų norą savo planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose atsisakyti ARM architektūros.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »