Sukurta vertyklė mobiliesiems įrenginiams

Publikuota: 2012 m. liepos 26 d. ketvirtadienis

Nuo šiol automatinėmis vertimo iš lietuvių į anglų kalbą ir atvirkščiai programomis gali naudotis ir visi išmaniųjų telefonų turėtojai. Kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Tilde informacinės technologijos“ („Tilde IT“) sukūrė vertimo programėlę – vertyklę – mobiliesiems įrenginiams.

Vertyklę galima nemokamai atsisiųsti ir naudoti „Android“, „iOS“ ir „Windows Phone“ platformose.

Naujoji vertyklė gali versti ir pavienius žodžius, ir tekstą. Ji verčia ne tik iš lietuvių kalbos į anglų ir atvirkščiai, bet ir iš anglų į latvių, iš latvių į anglų ir rusų kalbas.

„Šios vertyklės paskirtis – padėti suprasti bendrą užsienio kalbos teksto prasmę. Jokiu būdu ne kurti išbaigtus ir tobulus vertimus“, – aiškina „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.

Šiuo metu naujosios vertyklės tikslumas lenkia konkurentų produktus pagal BLEU ir NIST tikslumo vertinimo metodologijas. „Tilde IT“ vertyklė buvo kuriama specialiai lietuvių ir latvių kalboms, todėl vertimo kokybė yra geresnė. Planuojama, kad ateityje „Tilde IT“ sukurta vertyklė tekstus vers dar tiksliau.

„Mūsų kalba, palyginti su pasaulio kalbomis, labai maža, todėl didelės tarptautinės IT kompanijos niekada daug neinvestuos į technologijas, susijusias su mūsų kalba. Tuo turime pasirūpinti patys ir, manau, kad tai daryti privalome, nes šiuolaikinės technologijos kasdien vis labiau skverbiasi į mūsų gyvenimus, todėl labai svarbu, kad jose įsitvirtintų ir lietuvių kalba. Tik tuomet galėsime būti tikri, kad mūsų kalba neišnyks“, – sako R. Špukienė.

„Tilde IT“ specialistų sukurta vertyklė pritaikyta ir mobiliesiems telefonams, kurie nepalaiko diakritinių ženklų. Tai reiškia, kad nesant galimybės rašyti raidę „č“, galima rašyti „cx“, o programėlė pastarąjį raidžių junginį pavers lietuviška raide.

Šiuo metu vertyklę į savo mobiliuosius telefonus jau atsisiuntė per 12 tūkst. vartotojų.

Prieš pritaikant vertyklę mobiliesiems įrenginiams „Tilde IT“ sukūrė analogišką vertyklę internetui ir įdiegė ją į programinę įrangą „Tildės Biuras 2012“.

„Nors vertyklės kol kas ir neverčia tobulai, ateityje tobulėjant technologijoms vertimo kokybė tik gerės. Artimiausiais metais jos dar nepakeis profesionalaus vertėjo, tačiau jam taps puikiu pagalbiniu įrankiu“, – neabejoja „Tilde IT“ direktorė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »