TNS LT: lietuviai pirmenybę teikia nešiojamiesiems kompiuteriams

Publikuota: 2011 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

Tiriant vartotojų mobiliųjų įrenginių pasirinkimą tam tikroms funkcijoms atlikti, paaiškėjo, kad pasaulyje išmanusis telefonas jau nurungė nešiojamąjį kompiuterį kaip priemonę klausytis muzikos MP3 formatu, naudotis kalendoriumi, navigacijos įranga (GPS), žaidimais, „Bluetooth technologija“ bei vaizdo skambučiais. Tuo metu Lietuvoje vartotojai yra konservatyvesni ir dažniau pirmenybę teiktų nešiojamajam kompiuteriui. Tai parodė specialus TNS Global tyrimas „Mobile Life“, kuris buvo atliktas 43-ose pasaulio šalyse.

TNS atliktas tyrimas parodė, kad skirtingose rinkose skiriasi ir interneto bei mobiliųjų įrenginių naudojimo tradicijos. Viena ryškiausių tendencijų – besivystančiose rinkose išmanieji telefonai laikomi funkcionalesniais nei nešiojami ar planšetiniai kompiuteriai. Pavyzdžiui, Kinijoje elektronines knygas dauguma rinktųsi skaityti išmaniuosiuose telefonuose, o Indijoje ar Pietų Afrikos valstybėse šis įrenginys daugumos laikomas patogiausiu prisijungimui prie interneto, el. bankininkystės, socialinių tinklų ar turinio parsisiuntimui iš interneto.

Lietuvoje atlikto „Mobile Life“ tyrimo duomenys kol kas rodo aiškų nešiojamojo kompiuterio pranašumą kitų mobiliųjų įrenginių atžvilgiu. Pavyzdžiui, perkeldami bylas ar muziką, 58 proc. mūsų šalies internautų rinktųsi nešiojamąjį kompiuterį, 18 proc. – išmanųjį telefoną ir tik 3 proc. – planšetinį kompiuterį. Vaizdo skambučius 56 proc. mūsų šalies interneto vartotojų atliktų pasitelkę nešiojamąjį kompiuterį, 19 proc. – išmaniųjų telefoną ir tik 4 proc. apklaustųjų šiai funkcijai atlikti naudotųsi planšetiniais kompiuteriais. Daugiausia lietuvių – 35 proc. – išmaniuosius telefonus rinktųsi kaip patogiausius naudotis rankiniu navigacijos įrenginiu (GPS) ir klausytis muzikos.

Lietuvoje išmaniaisiais telefonais per pastarąjį pusmetį naudojosi 12 proc. Lietuvos interneto vartotojų, o planšetiniais kompiuteriais – 3 proc. Dažniausiai šiais mobiliaisiais įrenginiais naudojasi jauniausi, t. y. 15-29 metų amžiaus, Lietuvos gyventojai. Taigi jų funkcionalumą išbandžiusių Lietuvoje kol kas nėra daug.

Vertinant duomenis apie planšetinius kompiuterius, labai maža dalis – nuo 3 iki 6 proc. – lietuvių šiam įrenginiui teikia pirmenybę įvairioms funkcijoms atlikti. Daugiausia – 11 proc. – interneto naudotojų planšetinius kompiuterius pasirinktų kaip patogiausius skaityti elektronines knygas. Tik 6 proc. internautų šį įrenginį laiko patogiausiu naršyti internete.

Kitų šalių tyrimo duomenys apie mobiliųjų įrenginių naudojimą rodo, kad pasaulyje dauguma vartotojų nešiojamąjį kompiuterį rinktųsi naršyti internete. Pusė apklaustųjų kompiuteryje redaguotų dokumentus, šiek tiek mažiau nei pusė naudotųsi el. paštu, pirktų ar redaguotų vaizdinę medžiagą.

Kaip ir Lietuvoje, pasaulyje planšetinių kompiuterių rinka dar neturi tvirtų pozicijų. Šiuos kompiuterius įvairioms veikloms atlikti renkasi nuo 8 iki 12 proc. apklaustųjų, tačiau daugiausia - 20 proc. – šiame įrenginyje skaito elektronines knygas. Ateityje, tobulėjant mobiliųjų įrenginių funkcionalumu ir augant jų naudotojų skaičiui, planšetiniai įrenginiai dar labiau konkuruos su stacionariaisiais arba nešiojamaisiais kompiuteriais.

Pasaulinės tyrimų kompanijos TNS studija „Mobile Life“ buvo atlikta 43-ose pasaulio šalyse, pradedant naujų technologijų srityse pažengusiose Europos valstybėse ar JAV ir baigiant Afrikos šalimis. Tyrimas vykdytas 2011 m.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »