Teigiama, jog AMD pristatys net 5.0 GHz dažniu besidarbuojantį „FX“ serijos procesorių

Publikuota: 2013 m. balandžio 14 d. sekmadienis

Asmeninių kompiuterių įranga besidomintys technologijų mėgėjai veikiausiai žinos, kad sparčiausias šiuo metu rinkoje siūlomas AMD procesorius yra „FX–8350”. Jis priklauso „Vishera“ grupei, o jį sudaro aštuoni „Piledriver“ branduoliai. Visgi AMD ruošia naujieną.

Minėtas „AMD FX–8350“ procesorius dirba įprastu 4.0 GHz dažniu bei gali dirbti 4.2 GHz Turbo režimu. Visgi flagmano vardą jam netrukus, kaip rašo portalas „Hexus“, teks perleisti „Centurion“ kodinį vardą turinčiam procesoriui, kuris darbuosis net 5.0 GHz dažniu.

Nepaisant „nežmoniško“ efektyvaus dažnio, naujasis AMD flagmanas neva priklausys tai pačiai „Vishera“ grupei, kaip ir „FX–8350“. Ir nors „Hexus“ yra užtikrinti 5.0 GHz dažniu, neaišku, ar tai bus įprastas dažnis, ar dažnis Turbo režimu, ar tokį dažnį bus galima pasiekti kažkaip kitaip.

Kitas „pasakiškas“, ir ne veltui kabutėse, dalykas bus procesoriaus kaina.

Neva tokie procesoriai bus specialiai atrinkti, tad jų kaina sieks apie 800 JAV dolerių. Jų skaičius bus ribotas. Tiesa, technikos entuziastai iškart pasakys, kad ši kaina iš tiesų yra pasakiška, kaip kad mes minėjome pradžioje. Taip yra dėl to, jog dabar prieinamas „FX–8350“ kainuoja apie 200 JAV dolerių.

Kad ir koks dažnis būtų, nors ir 5.0 GHz, jis procesoriaus nepavers nenugalimu, kuris galėtų konkuruoti su „Intel“ produktais aukščiausioje klasėje. Ir nors prie tokio AMD procesoriaus galime tikėtis nemokamų žaidimų, atsiras mažai vartotojų, kurie sutiks mokėti apie keturis kartus daugiau, o žmonės, kurie procesoriaus taktinį dažnį kelia savo malonumui, 5.0 GHz ribą pasiekia ir su „FX–8350“. Kai kam nerimą kelia ir artėjančio lusto suvartojama energija bei aušinimas, bet sakoma, jog pastarasis bus „paremtas tik oru“.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »