Interaktyviame žemėlapyje bus galima pranešti apie pastebėtas vandensaugos problemas

Publikuota: 2013 m. kovo 28 d. ketvirtadienis

Aplinkos apsaugos agentūra pristato interaktyvų žemėlapį, kuriame gyventojai savarankiškai gali pranešti apie pastebėtas vandensaugos problemas. Tikimasi, jog toks žemėlapis padrąsins gyventojus atidžiau stebėti savo aplinką ir aktyviau reaguoti į taršos problemas, didins gyventojų aplinkosauginį sąmoningumą. Be to, skelbiamas ir konkursas – aktyviausias, daugiausiai vandensaugos problemų identifikavęs ir paskelbęs gyventojas bus apdovanotas fotoaparatu, kuriuo galės fiksuoti ne tik užterštą aplinką, bet ir įamžinti gamtos grožį.

Aplinkos apsaugos agentūra atkreipia dėmesį, jog pranešimai nebus registruojami ir nagrinėjami kaip skundai. Surinkta informacija bus analizuojama ir pagal galimybes naudojama atnaujinant Upių baseinų rajonų valdymo planus.

Interaktyvus žemėlapis gyventojams prieinamas adresu vandensauga.gamta.lt nuo 2013 m. kovo 21 d. Jį pildyti gali visi gyventojai. Žemėlapyje jie turi galimybę tiksliai nurodyti vietą, kurioje pastebėjo vandensaugos problemą, ją apibūdinti, nurodyti numanomą problemos priežastį iš galimų pasirinkti variantų (pramonės, žemės ūkio, buitinių atliekų/sąvartynų, nenumatytų priežasčių, kita, dėl neaiškių priežasčių kilusi, tarša). Taip pat galima (ir rekomenduojama) įkelti nuotrauką, kuri atspindi vandensaugos problemą. Pildančiųjų prašoma įrašyti ir savo kontaktinę informaciją, kuri nebus viešinama, tačiau gali būti reikalinga prireikus susisiekti ir patikslinti duomenis apie vandensaugos problemą. Įrašo duomenys pirmiausiai pasieks Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojus, kurie pagal galimybes įvertins, ar pranešimas atitinka tikrovę, ar pateikta visa reikalinga informacija ir ar ji pateikta lietuvių kalba. Tuomet darbuotojai teisingą pranešimą patvirtins, neteisingą atmes. Patvirtinti pranešimai matomi bendrame žemėlapyje.

Pildyti žemėlapį ir dalyvauti konkurse siekiant aktyviausio, daugiausiai įrašų pateikusio, gyventojo(s) vardo, galima iki 2013 m. rugsėjo 1 d. Nugalėtojas(a) bus paskelbtas 2013 m. rugsėjo 10 d.

Aplinkos apsaugos agentūros specialistai pažymi, jog sukurtas interaktyvus vandensaugos problemų pildymo žemėlapis aktualus ir gyventojams, ir institucijoms. Gyventojai galės drąsiai ir anonimiškai (tam tikra kontaktinė informacija bus matoma tik Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams) pranešti apie jų krašte, greta jų namų, laukų, lankomų vietų egzistuojančias vandensaugos problemas. Tikimasi, jog toks vandensaugos problemų viešinimas paskatins gyventojus nebūti abejingus savo aplinkai ir ieškoti galimybių vandensaugos problemoms spręsti.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »