Pasikeitusi „Gmail“ išvaizda

Publikuota: 2011 m. lapkričio 6 d. sekmadienis

Šią savaitę šiek tiek pasikeitė elektroninio pašto „Gmail“ išvaizda. Kaip teigiama pranešime spaudai, tai buvo daroma tam, kad „Google“ produktai būtų paprastesni ir tarpusavyje derėtų, o vartotojai galėtų našiau ir maloniau juos naudoti.

Viršuje esančios parinktys. Dabar galite pasiekti skirtukus „Kontaktai“ ir „Užduotys“ kairėje po „Google“ logotipu spustelėję „Paštas“. Įrankių juostos parinktys, pvz., „Archyvuoti“, „Šlamštas“ ir „Etiketės“ dabar yra sutrauktos, kol jų prireiks. Daugelis įrankių juostos parinkčių dabar yra grafinės piktogramos arba trumpesnis tekstas, jos pateikiamos tokia pat tvarka, kaip ir anksčiau, o palaikius žymeklį virš mygtukų primenama jų reikšmė. 

Etikečių, pokalbių kambario ir programėlių naudojimas. Kairiąją „Gmail“ pusę, kurioje yra skirtukai „Etiketės“, „Pokalbis“ ir kitos papildomos programėlės, naudojamos „Gmail“ tinkinti, galima daugiau koreguoti, be to, ji sparčiau veikia. Stulpelis lieka užfiksuotas slinkimo per pranešimus padėtyje, taigi jums nereikia slinkti į viršų, kad pasiektumėte etiketes arba pokalbių sąrašą. Spustelėkite ir nuvilkite vientisą liniją po etikečių sąrašu, kad pakoreguotumėte po jomis esančios srities aukštį. Jei turite daug etikečių, virš jų perkėlus žymeklį, sąrašas automatiškai išsiskleis, o nukreipus žymeklį į šalį, susitrauks. Taip galėsite jas paslėpti, kol nenaudojate. Buvęs pilkas mygtukas „Sukurti laišką“ dabar pateikiamas raudonos spalvos, jei neperjungėte į kitą temą.

Pranešimų skaitymas. Peržiūrėdami pranešimų sąrašą galite naršyti naudodami klaviatūros rodyklių klavišus. Vertikali mėlyna linija kairėje pakeitė ankstesnę įstrižos rodyklės piktogramą ir nurodo, kuris pranešimas akcentuojamas. Pranešimai jungiami į gijų srautus kaip pokalbiai. Jie lengviau skaitomi, nes pašalinta papildomos aplinkos grafika. Vardų sujungimas su veidais: vaizdai, kuriuos jūsų kontaktai pasirinko rodyti (arba vaizdai, kuriuos jūs pasirinkote rodyti kaip susijusius su kontaktais) dabar rodomi šalia kiekvieno pranešimo. Visas pranešimo gavėjų sąrašas pateikiamas po siuntėjo vardu. Jei norite peržiūrėti ilgąjį sąrašą, spustelėkite eilutės gale esančią rodyklę žemyn. Atskirų gijos pranešimų žvaigždutės dabar yra dešinėje pusėje, šalia mygtuko „Atsakyti“. Galite greitai atsakyti naudodami pokalbio apačioje esantį laukelį arba naudokite laukelyje esančias nuorodas „Atsakyti“, „Atsakyti visiems“ ir „Persiųsti“. Pranešimo apačioje nebėra parinkčių „Archyvas“, „Šlamštas“, „Ištrinti“ ir pan. Šios parinktys lieka fiksuotos viršuje, kai puslapiu slenkate žemyn, todėl jos visada būna ekrane.

Paieška ir filtrai. Dabar paieškai skirtas vienas didelis didinamojo stiklo mygtukas. Vis dar galite naudoti tą patį teksto laukelį „Ieškoti el. pašte“ ir „Ieškoti internete“. Spustelėję didinamąjį stiklą ir atlikę paiešką paieškos laukelyje pamatysite paieškos termino tekstinę versiją. 

Šie ir dar keli pakeitimai vartotojų laukia naujojoje „Gmail“ pašto aplinkoje. Tie, kas dar nepasirengę naujovėms, kol kas gali naudoti įprastą pašto aplinką, tačiau vėliau ji bus automatiškai pakeista į naująją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »