Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Publikuota: 2016 m. gruodžio 15 d. ketvirtadienis

„Wi-Fi“ – nuostabus išradimas, tačiau visos naršymo internete valandos sparčiai sekina telefonų baterijas. JAV inžinieriai sugebėjo atlikti „Wi-Fi“ perdavimus, naudodami 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. Ši technologija gali būti naudojama visuose išmaniuosiuose telefonuose.

Kaip tai veikia? Dabar „Wi-Fi“ signalus siunčia skaitmeniniu dažniu, dar vadinamu skaitmenine bazine juosta (angl. Digital baseband – DB), taip pat senoviniu analoginiu radijo dažniu (angl. Radio frequency – RF). Šie du dažniai drauge siunčia informacijos paketus, kuriuos išmanusis telefonas dekoduoja.

Bet nors DB technologija pastaraisiais dešimtmečiais pasidarė daug efektyvesnė ir informacijos siuntimui energijos naudoja labai mažai, analoginius radijo dažnius naudojančių prietaisų energinis efektyvumas beveik nepakito – jie vis dar siurbia šimtus milivatų energijos. Taigi norint telefonu prisijungti prie „Wi-Fi“, reikia ir skaitmeninio DB, ir analoginio RF imtuvo, todėl baterijos gyvavimo laikas darosi gėdingai trumpas.

Naujoji Vašingtono universitete sukurta sistema šią kliūtį įveikė, atsiedama analoginę ir skaitmeninę dalį bei perkeldama visas analoginio RF funkcijas vienam įjungiamam prietaisui.

Šis prietaisas kuria „Wi-Fi“ signalą, naudodamas jutiklių masyvą, o „Wi-Fi“ paketai atspindimi ir sugeriami, naudojant skaitmeninį imtuvą, pasyvųjį „Wi-Fi“ įrenginį, kuris energijos beveik visai nenaudoja. Pasyvusis „Wi-Fi“ perduoda informaciją išmaniajam telefonui ar maršrutizatoriui, kur jis gali būti priimamas, naudojant vos 15–60 mikrovatų energijos – 10 000 mažiau, nei naudoja dabartiniai įrenginiai.

Testai rodo, kad pasyvūs reflektoriai komunikuoja su nemodifikuotais išmaniaisiais telefonais netgi 30 metrų atstumu. „Visi tinklo darbai, srauto perdavimas ir energiją suvartojančios užduotys atliekamos vienu jungiamu prietaisu, – pasakoja naujos „Wi-Fi“ sistemos komandos narys Vamsi Talla. – Pasyvus įrenginys tik atspindi signalą, generuodamas „Wi-Fi“ paketus, o tai išties labai efektyvus komunikavimo būdas.“

Ši sistema galėtų ne tik pailginti telefono baterijos veikimą, bet ir paskatinti Daiktų interneto plėtrą, nes prie interneto jungiantis šaldytuvams ir indaplovėms reikia daug energijos.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »