Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Publikuota: 2016 m. gruodžio 15 d. ketvirtadienis

„Wi-Fi“ – nuostabus išradimas, tačiau visos naršymo internete valandos sparčiai sekina telefonų baterijas. JAV inžinieriai sugebėjo atlikti „Wi-Fi“ perdavimus, naudodami 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. Ši technologija gali būti naudojama visuose išmaniuosiuose telefonuose.

Kaip tai veikia? Dabar „Wi-Fi“ signalus siunčia skaitmeniniu dažniu, dar vadinamu skaitmenine bazine juosta (angl. Digital baseband – DB), taip pat senoviniu analoginiu radijo dažniu (angl. Radio frequency – RF). Šie du dažniai drauge siunčia informacijos paketus, kuriuos išmanusis telefonas dekoduoja.

Bet nors DB technologija pastaraisiais dešimtmečiais pasidarė daug efektyvesnė ir informacijos siuntimui energijos naudoja labai mažai, analoginius radijo dažnius naudojančių prietaisų energinis efektyvumas beveik nepakito – jie vis dar siurbia šimtus milivatų energijos. Taigi norint telefonu prisijungti prie „Wi-Fi“, reikia ir skaitmeninio DB, ir analoginio RF imtuvo, todėl baterijos gyvavimo laikas darosi gėdingai trumpas.

Naujoji Vašingtono universitete sukurta sistema šią kliūtį įveikė, atsiedama analoginę ir skaitmeninę dalį bei perkeldama visas analoginio RF funkcijas vienam įjungiamam prietaisui.

Šis prietaisas kuria „Wi-Fi“ signalą, naudodamas jutiklių masyvą, o „Wi-Fi“ paketai atspindimi ir sugeriami, naudojant skaitmeninį imtuvą, pasyvųjį „Wi-Fi“ įrenginį, kuris energijos beveik visai nenaudoja. Pasyvusis „Wi-Fi“ perduoda informaciją išmaniajam telefonui ar maršrutizatoriui, kur jis gali būti priimamas, naudojant vos 15–60 mikrovatų energijos – 10 000 mažiau, nei naudoja dabartiniai įrenginiai.

Testai rodo, kad pasyvūs reflektoriai komunikuoja su nemodifikuotais išmaniaisiais telefonais netgi 30 metrų atstumu. „Visi tinklo darbai, srauto perdavimas ir energiją suvartojančios užduotys atliekamos vienu jungiamu prietaisu, – pasakoja naujos „Wi-Fi“ sistemos komandos narys Vamsi Talla. – Pasyvus įrenginys tik atspindi signalą, generuodamas „Wi-Fi“ paketus, o tai išties labai efektyvus komunikavimo būdas.“

Ši sistema galėtų ne tik pailginti telefono baterijos veikimą, bet ir paskatinti Daiktų interneto plėtrą, nes prie interneto jungiantis šaldytuvams ir indaplovėms reikia daug energijos.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »