Interneto inžinerijos studijos – atsakas į sparčiai augančius IT rinkos poreikius

Publikuota: 2013 m. gruodžio 3 d. antradienis

Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU) startuoja nauja bakalauro studijų programa – Interneto inžinerija. Tai informatikos krypties pirmos pakopos studijos, skirtos visiems besidomintiems naujausiomis informacinių ir ryšio technologijomis bei suvokiantiems jų svarbą šiuolaikinėje ekonomikoje. 

„Pasaulinės tendencijos rodo, kad informacinių technologijų (IT) specialistų paklausa stipriai auga tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir ateityje jų poreikis tik didės. Todėl Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) jau nuo 2014 m. vasario mėn. būsimuosius studentus kvies rinktis itin perspektyvias Interneto inžinerijos bakalauro studijas“, – teigė KSU Interneto inžinerijos studijų programos vadovas, technologijos mokslų daktaras Rytis Rainys. 

Interneto inžinerijos studijų programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos interneto inžinerijos specialistus, gerai suvokiančius telekomunikacinių ryšių tinklus ir interneto vietą juose, suprantančius interneto tinklo architektūrą ir jo veiklos dėsningumus. KSU ruošiamiems specialistams pasiūlys kombinuotą teorijos ir praktikos studijų programą, į kurios tobulinimą bei įgyvendinimą siekiama pritraukti kuo daugiau verslo atstovų. Šia programa siekiama ugdyti platų, tarpdisciplininį, kritinį jaunųjų IT specialistų mąstymą, ugdyti gebėjimą įžvelgti interneto taikymo galimybes naujiems technologiniams ir verslo sprendimams įvairiose gyvenimo ir verslo srityse. 

Pasak R. Rainio, Interneto inžinerijos programoje studentams bus siekiama ne tik suformuoti informatikos srities kompetencijas, atitinkančias šiuolaikines žinių visuomenės ir IT plėtros tendencijas, bet ir bus mokoma profesionaliai taikyti įgytas žinias darbui moderniuose, interneto inžinerijos aplinkoje veikiančiuose, sektoriuose: debesų kompiuterija, mobiliosios technologijos, socialiniai tinklapiai ar duomenų bazių valdymas. 

„Dėl ypač sparčios informacinių technologijų plėtros, didėjančios integracijos visuomenėje ir versle, specialistų poreikis darbui su IT yra ženkliai didesnis už pasiūlą, todėl šios vienos perspektyviausių studijų programos studentai dar studijuodami galės įsidarbinti įvairiose informacinių ir ryšio technologijų sektoriaus šakose, kurti naujas interneto technologijų įmones ar savarankiškus interneto projektus“, – teigė Rytis Rainys. 

Sparčiai augantį IT specialistų poreikį jau keletą metų akcentuoja IT verslo bendruomenė ir su verslu dirbančios organizacijos. Asociacijos „Infobalt“ duomenimis, Lietuvoje veikiančios užsienio bei vietos kompanijos galėtų įdarbinti apie 3,500 IT sektoriaus darbuotojų kasmet, tačiau jos susiduria su dideliais keblumais rasti reikiamų specialistų. Siekdamas pasirengti reikiamus specialistus verslas dažnai pats imasi iniciatyvos – kuria vidines mokymų programas, viešina plačias IT specialisto karjeros galimybes jaunimo tarpe, inicijuoja bendrus projektus su švietimo įstaigomis. 

„Siekdami parengti tokius interneto inžinerijos specialistus, kurie geriausiai atitinka darbo rinkos poreikius, turi moderniausias žinias ir įgūdžius, kviečiame verslo atstovus aktyviai dalyvauti studentų ruošimo procese. Nuolat ieškome partnerių, galinčių kartu su universiteto specialistais koordinuoti mokymo programas, vykdyti taikomuosius tyrimus ir projektus“, – bendradarbiauti su KSU kvietė R. Rainys. 

Baigę Interneto inžinerijos bakalauro studijas absolventai jas tęsti galės informatikos ir kitų technologijos mokslų krypčių antrosios pakopos studijose.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »