Portugalijoje vykusioje konferencijoje – dėmesys VU mokslininkų pranešimui

Publikuota: 2013 m. balandžio 13 d. šeštadienis

Kovo mėnesio pabaigoje pietiniame Portugalijos regione, Olhao mieste, Algarvėje, surengta  tarptautinė informacinių sistemų ir technologijų konferencija „WorldCIST 2013“. Pateikti ir įvertinti naujausias ir svarbiausias informacinių sistemų ir technologijų tendencijas susirinko apie 100 konferencijos dalyvių – aukštojo mokslo, verslo ir valstybės institucijų atstovai nuo Kanados iki Indonezijos.  Tarp jų – ir Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai.

Konferencijoje dalyvavę VU Ekonomikos fakulteto atstovai – Rimvydas Skyrius, Gėlytė Kazakevičienė, Vytautas Bujauskas – skaitė pranešimą „Vadybos sprendimų paramos ir verslo analitikos sąryšis: plėtojant informuotumą“. Pranešimas buvo skirtas dviem svarbioms sudėtingų verslo informacinių poreikių tenkinimo technologijų grupėms, jų sąryšiui ir svarbiausiems dabartiniams plėtros momentams.

Nors VU atstovų pranešimas buvo skaitytas pačioje konferencijos pabaigoje, tačiau susidomėjimo ir klausytojų klausimų netrūko, nepaisant to, kad dalyvių dar laukė socialinė programa – iškyla laivu į netoliese esantį Ria Formosa regiono salyną.

Konferencijoje plėtotų diskusijų pagrindinės grupės – organizaciniai modeliai ir informacinės sistemos, informacijos ir žinių vadyba, sistemų ir vartotojų sąveika, intelektualios ir sprendimų paramos sistemos (būtent šioje grupėje skaitytas lietuvių pranešimas). Pagrindiniu konferencijos leitmotyvu galima laikyti siekį įvertinti lūkesčių, keliamų šiuolaikinėms informacinėms sistemoms ir technologijoms, pagrįstumą.

Šaltinis: universiteto naujienos
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »