Stojančiųjų dėmesio sulaukė visos 39 VDU studijų programos

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 5 d. sekmadienis

Tarp net 60–ies programų, kurių šiemet nepasirinko nei vienas stojantysis arba tokių buvo per mažai, kad programa būtų vykdoma Lietuvos universitetuose ir kolegijose, nėra nei vienos iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) siūlomų programų. 

Nagrinėjant jau prasidėjusio pagrindinio priėmimo antrojo etapo rezultatus matyti, kad pagal pirmąjį pasirinkimo prioritetą VDU ir toliau – vienas pagrindinių lyderių. 

Beveik 700 stojančiųjų, kurie sutartis pasirašė per pirmąjį bendrojo priėmimo etapą, savo pasirinktoje studijų programoje VDU galės studijuoti nemokamai. Pagal ankstesnių metų praktiką tikimasi, kad dar apie 200 abiturientų bus pasiūlytos valstybės finansuojamos vietos antrajame etape. 

„Galutinį priimtų į VDU studentų skaičių galėsime pasakyti rugpjūčio 13 d., pasibaigus antrajam bendrojo priėmimo etapui ir papildomo priėmimo sutarčių pasirašymui“, – patikslino VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė J. Šimkevičiūtė.

Pasak VDU rektoriaus prof. Zigmo Lydekos, šiemet VDU stojančiuosius kviečia rinktis iš 38 bakalauro studijų programų bei teisės vientisųjų studijų. „Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad be išimties visos jos sulaukė stojančiųjų susidomėjimo, o VDU pagal stojančiųjų pareikštą norą išlieka bene aukščiausioje pozicijoje. Tai tik dar kartą patvirtina, kad dirbame kryptingai ir galime būsimiems studentams pasiūlyti šiandieninėje darbo rinkoje patrauklias ir aktualias studijų programas“, – teigė rektorius. 

Būtent reaguodamas į pokyčius visuomenėje ir darbo rinkoje šiemet VDU stojantiesiems pasiūlė naujas studijų programas, kurios visos – Tarptautinės politikos ir vystymo studijos, Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos, Italistika ir romanų kalbos, Vaidyba, Biotechnologija – sulaukė ypatingai didelio būsimųjų studentų dėmesio. 

Pirmojo priėmimo etapo metu į VDU įstojusieji aktyviai džiaugiasi savo pasirinkimu socialinio tinklalapio „Facebook“ VDU puslapyje. Čia jie dalinasi pirmaisiais įspūdžiais po apsilankymo universitete, bendrauja su būsimais savo bendrakursiais, domisi studijų aplinka, klausia aktualių klausimų, ieško atsakymų ir patarimų iš vyresniųjų kolegų. 

Būsimųjų VDU pirmakursių jau nuo rugpjūčio 27 dienos laukia įdomūs ir informatyvūs „Įvado į studijas VDU“ renginiai. Įvadinės savaitės metu būsimi VDU studentai galės susipažinti su universitetu, studijų sistema, bendrauti su savo fakulteto dekanu, dėstytojais, vyresniais studentais ar absolventais, kurie dalinsis savo patirtimi ir įspūdžiais iš studijų laikų, o rugpjūčio 30 d. turės galimybę pirmą kartą studentiškai pasiausti „VDU radijo“ Susipažinimo vakarėlyje klube „Gargaras“. 

Įvadinės savaitės į studijas metu VDU pirmakursių lauks ir privalomi anglų kalbos bei informatikos testai. Jų bijoti tikrai nereikia – tai tik žinių patikrinimas, kurio metu paaiškės, kokiu lygiu universitete studentai toliau mokysis anglų kalbos ir ar jiems reikės mokytis informatikos dalyką. 

Studijų pradžią vainikuos stovyklos „Subalansuotas fuksas ‘12“. Tai stovykla, skirta susipažinti su universiteto vertybėmis, studentų judėjimu ir, žinoma, puikiai praleisti laiką su naujais draugais! Pirmakursiai dalyvaus įvairiose rungtyse, estafetėse ir simuliaciniuose žaidimuose, mokysis, bendraus ir pramogaus. Būsimus VDU studentus registruotis į stovyklą kviečiame jau dabar! Daugiau informacijos – www.vdu.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »