VDU tiesia pagalbos ranką abiturientams

Publikuota: 2012 m. vasario 16 d. ketvirtadienis

Jau ketvirtus metus iš eilės visus Lietuvos moksleivius VDU kviečia ruoštis egzaminams. Nuo kovo 3 dienos startuosiančios šeštadieninės konsultacijos VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28) pasiūlys specialias lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, anglų kalbos, biologijos, chemijos ir informacinių technologijų paskaitas, kurias ves kompetentingi VDU dėstytojai. 

Anot VDU Studijų marketingo tarnybos direktorės Justinos Šimkevičiūtės, brandos egzaminai yra labai svarbus ir atsakingas etapas gyvenime. „Mes siekiame jauniems žmonėms suteikti pasitikėjimo savo jėgomis, padėti jiems pasiruošti kuo geriau, pasiekti geriausių rezultatų ir tuo pačiu priartėti prie savo svajonių. Pastarųjų metų patirtis parodė, kad moksleiviams šios nemokamos konsultacijos yra tikrai naudingos. Tai patvirtina ir kiekvienais metais vis augantis konsultacijose dalyvaujančiųjų skaičius bei atvykstantys ne tik abiturientai, bet ir žinias norintys pagilinti 11–oje klasėje besimokantys moksleiviai“, – minėjo  J. Šimkevičiūtė. 

Visas pasiruošimas egzaminams drauge su VDU truks šešias dienas: kovo 3, 10, 17, 24 ir balandžio 21, 28 dienomis. Kiekvieną dieną konsultacijos vyks nuo 10 val. iki 17 val. Registracija į šias konsultacijas prasidės vasario 20 d. Atvykę moksleiviai ne tik išklausys jiems dėstomus dalykus, bet ir turės atidžiai atlikti jiems paruoštas užduotis, tokiu būdu geriau įsisavindami pateikiamą informaciją. 

Tradiciškai, išsamus konsultacijų temų sąrašas bus paskelbtas prieš registraciją, taip suteikiant galimybę moksleiviams išsirinkti jiems reikalingiausias paskaitas. 

Kasmet konsultacijų metu Vytauto Didžiojo universitetas nustebina moksleivius naujienomis. Šiais metais prie tradicinių paskaitų prisijungs ir VDU Menų fakultetas su parengiamaisiais kursais stojantiesiems  į naujųjų medijų meno ir vaidybos studijų programas. Registracija į šiuos kursus vyks atskirai.

Pasak VDU Menų fakulteto prodekanės doc. dr. Linaros Dovydaitytės, stojant į menų programas, didžiąją dalį konkursinio balo sudaro stojamasis egzaminas, kurio metu tikrinami stojančiųjų praktiniai sugebėjimai. „Štai kodėl VDU Menų fakultetas nuo kovo vidurio kviečia apsilankyti nemokamuose paruošiamuosiuose kursuose, kurių metų moksleiviai ne tik sužinos apie stojamojo egzamino užduotis ir pasiruoš jas atlikti, bet ir susipažins su būsimais dėstytojais bei studijų aplinka“, – teigė L. Dovydaitytė.

Įsibėgėjus konsultacijoms, moksleivius taip pat pakvies ir VDU Muzikos akademija, kuri balandžio 22 d. (sekmadienį) plačiai  atvers duris visiems, besidomintiems muzikos studijomis.

VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis užtikrino, kad kiekvienas atvykęs galės susipažinti su profesijomis,  karjeros galimybėmis ir pabendrauti su dominančios katedros atstovu. “Kiekvienam susidomėjusiam pristatysime studijų programas, galimybes išvykti į užsienį, taip pat konsultuosime stojimo klausimais, o profesionalūs patarimai padės tinkamai pasiruošti egzaminams. Fortepijono, dainavimo, styginių, pučiamųjų, džiazo, muzikos pedagogikos katedrose moksleivių lauks tokie  žymūs menininkai kaip prof. P. Geniušas, prof. V. Prudnikovas,  prof. T. Ladiga, doc. S. Januška ir kiti“, – vardino S. Gerulis.

„Konsultacijų metu bus akcentuojamos svarbiausios mokyklos programų temos, atkreipiamas dėmesys į labiausiai problemiškas užduotis.  Moksleiviai turės galimybę dėstytojams užduoti visus jiems rūpimus klausimus bei gauti atsakymus į juos. Taip pat tai – puiki proga susipažinti su universitetu ir dėstytojais iš arčiau, sužinoti visą aktualią informaciją apie rūpimas studijų programas bei gyvenimą universitete“, – privalumus vardino J. Šimkevičiūtė.

Kiekvienais metais itin didelio susidomėjimo nestokojančios konsultacijos sulaukia moksleivių ne tik iš Kauno ir jo apylinkių, bet ir iš tokių Lietuvos miestų kaip Vilnius, Marijampolė, Alytus, Plungė, Vilkaviškis, Varėna ir kitų. Atvykę beveik visai dienai, moksleiviai dalyvauja ne vienoje konsultacijoje, tokiu būdu prisimindami ir pakartodami esminius dalykus prieš egzaminų sesiją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »