Verslumo įgūdžių mokiniai semsis vasaros stovyklose

Publikuota: 2011 m. birželio 28 d. antradienis

Birželio 26 d. Vilkaviškio rajone prie Vištyčio ežero atidaryta pirmoji mokinių verslumo stovykla „Jaunieji startuoliai“. Mėnesį truksiančio projekto metu stovykloje pabuvos per 130 mokinių iš visos Lietuvos. Paskaitas ir užsiėmimus jiems ves jauni verslininkai ir konsultantai, kurie mokys ne tik verslumo, bet padės ugdyti lyderio, derybininko, viešojo kalbėtojo savybes.

Šio novatoriško projekto organizatorius – Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva kartu su partneriais – „Nacionaline moksleivių akademija“ ir „Jaunimo verslo klubu“. Kaip teigia stovyklą atidaręs Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva prezidentas Valdas Sutkus, versle labai laukiami jauni, iniciatyvūs žmonės, kurie turi idėjų ir drąsos jas įgyvendinti. Tačiau mūsų šalies švietimo sistemoje trūksta dėmesio verslumo skatinimui. Mokiniai ir studentai gauna teorinių ekonomikos žinių, tačiau jie nemokomi pradėti savo verslo ar surasti finansavimo šaltinių verslo idėjos įgyvendinimui.

„Supažindinsime mokinius su verslo pradžiamoksliu: kaip pradėti verslą, kokie sunkumai ir iššūkiai laukia, kaip atpažinti galimybes ir jomis pasinaudoti“, – pasakoja „Jaunimo verslo klubo“ viena iš steigėjų Silvinija Simonaitytė. Anot jos – verslas nėra tik ekonomikos žinių pritaikymas, tai gebėjimas nuolat tobulinti ir tinkamai pristatyti save. Todėl nemažas dėmesys bus skiriamas asmeninių lyderystės, viešojo kalbėjimo, problemų sprendimo gebėjimų ugdymui. Paskaitas ir užsiėmimus ves jauni, sėkmingi verslininkai, „Jaunimo verslo klubo“ nariai. Bent kartą stovyklautojus aplankys žinomi verslo atstovai, didelių įmonių vadovai, kurie dalinsis savo sėkmės istorijomis.

Popietines kūrybiškumo programas organizuojančios „Nacionalinės moksleivių akademijos“ projektų vadovė Aušrinė Balkaitytė džiaugiasi, kad organizacija galės prisidėti prie kitų svarbių asmenybei įgūdžių lavinimo. Vaikai kartu su tėvais ir mokytojais kurs improvizuotas saviveiklos programas, dalyvaus žygiuose ir orientacinėse varžybose. „Siekiame papildyti mokymo programą, suteikti galimybę žingeidžiam mokiniui tobulėti dar labiau. Pasaulio pažinimo, kūrybiškumo, pilietiškumo, lyderystės, kultūrinės kompetencijos ugdymas – neatsiejama mūsų veiklos dalis“, – sako p. Balkaitytė. Ji taip pat pabrėžia bendradarbiavimo tarp skirtingų kartų svarbą šiame projekte. 

Į šį projektą įtraukti ne tik 9–12 klasių mokiniai, bet ir jų tėvai bei mokytojai. Taip stiprinamas mokyklos bendruomenių ryšys, kuris itin svarbus efektyviam mokymosi procesui ir gebėjimui bendrauti bei dirbti komandoje. Tai tęstinis projektas, kuris neapsiribos vien verslumo stovyklų organizavimu. Atskiras dėmesys bus skiriamas mokytojų lavinimui, ugdant jų kompetencijas vesti patyčių prevencijos ir nediskriminavo užsiėmimus, spęsti kylančias konfliktines situacijas. Mokslo metais mokytojai bus skatinami pritaikyti inovatyvius mokymo metodus praktikoje ir ne mažiau nei kartą per mokslo metus rengti specialias pamokas, kuriuose dalyvautų tėvai, vaikai ir kitų dalykų mokytojai.

Projektas iš dalies finansuojamas Europos struktūrinių fondų lėšomis. Jame dalyvauja devynios mokyklos ir gimnazijos iš skirtingų Lietuvos apskričių: Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Telšių, Alytaus, Utenos, Tauragės, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »