Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Publikuota: 2017 m. birželio 2 d. penktadienis

Dalijimasis informacija ar nuotraukomis socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, „Facebook“ ir „Instagram“, daugeliui tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. „Kaspersky Lab“ tyrimas atskleidė, kiek daug asmeninių duomenų paviešinama internete. Dauguma (93 proc.) žmonių savo informacija dalijasi skaitmeniniu būdu, 70 proc. jų – vaikų nuotraukomis ir vaizdo įrašais, 45 proc. – kitų žmonių asmeniniais ir jautriais vaizdo įrašais bei nuotraukomis. Šie įpročiai labiau būdingi jaunajai kartai.

Nerimą kelia tai, kad beveik pusė (44 proc.) interneto naudotojų viešina asmeninę informaciją, o į viešumą patekusių duomenų nebeįmanoma kontroliuoti. Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais, taip ribodamas savo galimybes kontroliuoti, kaip bus naudojama jų slapta informacija. Taigi, atveriamas kelias tapatybės vagystėms ar finansiniams išpuoliams, kai dalijamasi finansiniais ir mokėjimo duomenimis (37 proc.), skenuojami pasai, vairuotojo pažymėjimai, kiti asmeniniai dokumentai (41 proc.) ar slaptažodžiai (30 proc.).

Išvados yra „Kaspersky Lab“ ataskaitos „Mano brangieji duomenys: nepažįstamų keliama rizika“ apie žmonių dalijimosi duomenimis įpročius dalis. Tyrimo metu nustatyta, kad žmonės dalijasi ne tik duomenimis, bet ir įrenginiais, kuriuose laikomi svarbūs duomenys. Vienas iš dešimties (10 proc.) su nepažįstamu žmogumi pasidalijo savo įrenginio PIN kodu, vienas iš penkių (22 proc.) paliko savo įrenginį atrakintą ir be priežiūros žmonių grupėje. Be to, beveik ketvirtadalis (23 proc.) davė savo įrenginį kitam asmeniui pasinaudoti tam tikrą laiką.

Tyrimas rodo, kad jauni žmonės labiausiai linkę dalytis asmeninėmis ir jautraus turinio nuotraukomis – tai būdinga 61 proc. 16–24 metų jaunuolių, palyginti su 38 proc. per 55 metus perkopusių asmenų. Negana to, du penktadaliai jaunimo su kitais dalijasi savo finansiniais ir mokėjimo duomenimis (42 proc. 16–24 metų žmonių), palyginti su 27 proc. vyresnių nei 55 metai žmonių.

„Naivu tikėtis, kad interneto naudotojai nustos dalytis nuotraukomis, asmeniniais duomenimis ir kita informacija. Mes rekomenduojame visiems interneto naudotojams gerai pagalvoti prieš viešinant savo duomenis, taikyti priemones, skirtas apsaugoti naudotojų duomenis ir privatumą, jei jų įrenginys patektų į blogas rankas“ – sako Andrejus Mochola (Andrei Mochola), „Kaspersky Lab“ produktų plėtros vartotojams skyriaus vadovas.

Išsamiai susipažinti su tyrimo rezultatais galime ataskaitoje „Nepažįstamų keliama rizika: ryšys tarp svarbių duomenų dalijimosi internete ir praradimo“.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »