Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be „Wi-Fi“

Publikuota: 2017 m. sausio 16 d. pirmadienis

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. Šįkart sukčiai vilioja aukas siūlydami nemokamą internetą, kuriam nereikia „Wi-Fi“.

Nepaisant to, kad techniniu atžvilgiu pasiūlymas yra neįgyvendinamas, jis skamba išties viliojančiai. „eScan“ antivirusinių programų kūrėjai tikina, kad sukčiai pataikė į opią vartotojų vietą.

Sukčių žinutė, siūlanti išties stebuklingą internetą, plinta per „WhatsApp“ grupes, taip pat vartotojus, kurie „rekomenduoja“ šią paslaugą nieko apie tai nežinodami. Vartotojai sulaukia specialaus kvietimo su įterpta nuoroda, kuri veda į puslapį ta kalba, kuria veikia įrenginys ar interneto naršyklė.

Sukčių puslapyje aukos yra raginamos pasidalinti pasiūlymu su mažiausiai 13 žmonių arba 5 grupėmis, taip sukčių apgaulė yra platinama toliau. Gana įtikinamai atrodo sukčių puslapyje pateikti kitų vartotojų komentarai, teigiantys, kad siūloma paslauga puikiai veikia. Deja, šių vartotojų net nėra „Facebook“ – visa tai yra sukčių gerai apgalvota gudrybė.

„WhatsApp“ naudotojai, pasidalinę sukčių nemokamo interneto pasiūlymu galiausiai atsiduria kenksminguose puslapiuose, kuriuose siūloma prenumeruoti mokamas SMS paslaugas, diegti trečiųjų šalių programėles ar kitaip pildyti sukčių kišenes.

„eScan“ saugumo ekspertai pataria vartotojams būti dėmesingesniems ir atsargiau vertinti pasiūlymus, kurie skamba per gerai, kad būtų tiesa. Gavus sukčių žinutę, būtina ją pažymėti kaip sukčiavimo atvejį. Pastebėjus, kad draugai platina tokias žinutes, geriausia į juos kreiptis asmeniškai ir įspėti dėl apgaulės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »