Lietuvis robotų kūrėjas: nustokite sprogdinti saldainius telefonuose ir pradėkite kurti

Publikuota: 2016 m. kovo 10 d. ketvirtadienis

Kristijonas Vasiliauskas politikos mokslus iškeitė į robotiką, nes, anot jo, robotus suprasti kur kas lengviau nei žmones. Šiuo metu 23 m. vilnietis yra „Robotikos akademijos“ bendraįkūrėjas, besistengiantis įrodyti visiems, kad programavimas, robotai ir kompiuteriai nėra tik ypatingais protiniais gebėjimais apdovanotiems žmonėms – šia veikla gali užsiimti kiekvienas turintis noro. Be to, konstruojant robotus įgyti įgūdžiai atveria neribotas karjeros galimybes.

„Kai pradėjau mokytis universitete politikos, po pirmų metų supratau, kad tai greičiausiai ne mano mokslas, nes žmones suvokti yra taip sudėtinga, kad teko pereiti prie kažko paprastesnio, todėl pradėjau domėtis robotais“, – sako K. Vasiliauskas, kartu su „Microsoft“ prisidedantis prie tarptautinės Europos Sąjungos (ES) iniciatyvos „eSkills for Jobs 2016“. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į el. įgūdžių trūkumą ir jų naudą profesiniame bei asmeniniame gyvenime.

Kaip pastebi K. Vasiliauskas, robotika jį sužavėjo dėl veiklos paprastumo, nors eiliniam žmogui tai atrodo keblu ir sudėtinga: „Aš buvau sužavėtas minties, kad robotai niekada nedaro klaidų. Robotai yra tik mašinos, kurios supranta jiems duodamas komandas. Kuo tiksliau suformuosi jiems komandas tokia kalba, kad jie suprastų, tuo jie tiksliau jas ir įgyvendins. Tai išmokė mane labai planuoti veiksmus ir atsižvelgti į daugybę skirtingų faktorių.“

Kasdien „Robotikos akademijoje“ dirbdamas su 3,5-18 m. amžiaus vaikais bei paaugliais K. Vasiliauskas kartu su partneriais siekia sulaužyti stereotipą, kad robotika yra skirta tik super apdovanotiems žmonėms.

„Dauguma žmonių įsivaizduoja, kad pačios svarbiausios kompetencijos robotikoje – gebėjimas programuoti ir konstruoti. Iš tikro tai netiesa. Tiek mūsų veikloje, tiek bet kur kitur šiuo metu svarbiau mokėti pristatyti savo idėjas, dirbti komandoje ir nestandartiškai pažiūrėti į jau turimus sprendimus. Pats pirmasis žingsnis yra niekada nebijoti, nenuvertinti savęs ir patikėti savo beribiu kūrybiškumu, kurį kiekvienas tikrai turi – tereikia jį pažadinti. Savo išmaniuose telefonuose turime prieigą prie viso pasaulio informacijos, todėl patarčiau nustoti sprogdinti saldainius ar mėtyti paukščiukus į kiaulytes, o programuoti, kurti ir išlaisvinti savo kūrybinius gebėjimus“, – pataria robotų kūrėjas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha