Ko socialiniai žaidimai gali išmokyti senuosius žaidimų kūrėjus?

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 1 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Šią savaitę sukanka lygiai 40 metų nuo to, kai pasaulį išvydo pirmasis kompiuterinis žaidimas „Odyssey”. Televizijos kompanija „Magnafox” sukūrė jį remdamasi patentuota kariuomenės saugumo technologija.

Norėdami žaisti šį žaidimą žmonės turėjo pirmiausiai ant savo televizoriaus ekrano užsiklijuoti plėvelę su nupieštomis linijomis. Šis žaidimas yra tokių žaidimų kaip CS, „Angry birds”, „League of legends” ir kt. pirmtakas.

Per keturiasdešimt metų kompiuteriniai žaidimai nuėjo ilgą kelią. Dažniausiai modernūs socialiniai žaidimai remiasi „tiesiai per aplinkui” mechanika, kurios tikslinė grupė yra masinė rinkos auditorija. Šis savotiškas supaprastinimas ne visuomet taikosi į rimtai nusiteikusius kompiuterinių žaidimų dizainerius, bet „online“ žaidimų tobulintojui Danui Fidenui (šiuo metu dirbančiam „Signia Ventures”) atrodo, kad socialiniai žaidimai gali daug ko išmokyti žaidimų šerdies tobulintojus.

Danas Fidenas pažymi, kad socialiniai žaidimai kardinaliai pakeitė žaidėjų požiūrį į daugiažaidėjinius žaidimus, kadangi socialinėse bendruomenėse žaidžiantys vartotojai priprato žaisti kartu su savo draugais ir kitais žmonėmis, pažįstamais realiame gyvenime, o ne su virtualiais, pseudonimais pasivadinusiais svetimais žaidėjais. Gudresni žaidimų tobulintojai gali tuo pasinaudoti, siekdami paversti savo kompiuterinius žaidimus dar labiau įtraukiančiais.

„Facebook“ leido mums kurti žaidimus, kurie taikosi į realaus gyvenimo žmonių tarpusavio santykius. Nebereikia spręsti problemų, verčiant jus susirasti draugų. Mes turime prieigą prie visų jūsų draugų, tereikia jus įtraukti į mūsų žaidimą ir mes galime numatyti jūsų santykius su kitais žaidėjais,” – teigia Danas Fidenas. Tokiu būdu žaidimai tampa kompleksiškesni, socialesni ir labiau tenkinantys žaidėjų poreikius.

 

 

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »