Ko socialiniai žaidimai gali išmokyti senuosius žaidimų kūrėjus?

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 1 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Šią savaitę sukanka lygiai 40 metų nuo to, kai pasaulį išvydo pirmasis kompiuterinis žaidimas „Odyssey”. Televizijos kompanija „Magnafox” sukūrė jį remdamasi patentuota kariuomenės saugumo technologija.

Norėdami žaisti šį žaidimą žmonės turėjo pirmiausiai ant savo televizoriaus ekrano užsiklijuoti plėvelę su nupieštomis linijomis. Šis žaidimas yra tokių žaidimų kaip CS, „Angry birds”, „League of legends” ir kt. pirmtakas.

Per keturiasdešimt metų kompiuteriniai žaidimai nuėjo ilgą kelią. Dažniausiai modernūs socialiniai žaidimai remiasi „tiesiai per aplinkui” mechanika, kurios tikslinė grupė yra masinė rinkos auditorija. Šis savotiškas supaprastinimas ne visuomet taikosi į rimtai nusiteikusius kompiuterinių žaidimų dizainerius, bet „online“ žaidimų tobulintojui Danui Fidenui (šiuo metu dirbančiam „Signia Ventures”) atrodo, kad socialiniai žaidimai gali daug ko išmokyti žaidimų šerdies tobulintojus.

Danas Fidenas pažymi, kad socialiniai žaidimai kardinaliai pakeitė žaidėjų požiūrį į daugiažaidėjinius žaidimus, kadangi socialinėse bendruomenėse žaidžiantys vartotojai priprato žaisti kartu su savo draugais ir kitais žmonėmis, pažįstamais realiame gyvenime, o ne su virtualiais, pseudonimais pasivadinusiais svetimais žaidėjais. Gudresni žaidimų tobulintojai gali tuo pasinaudoti, siekdami paversti savo kompiuterinius žaidimus dar labiau įtraukiančiais.

„Facebook“ leido mums kurti žaidimus, kurie taikosi į realaus gyvenimo žmonių tarpusavio santykius. Nebereikia spręsti problemų, verčiant jus susirasti draugų. Mes turime prieigą prie visų jūsų draugų, tereikia jus įtraukti į mūsų žaidimą ir mes galime numatyti jūsų santykius su kitais žaidėjais,” – teigia Danas Fidenas. Tokiu būdu žaidimai tampa kompleksiškesni, socialesni ir labiau tenkinantys žaidėjų poreikius.

 

 

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »