Pastatus Mėnulyje ar Marse milžiniški 3D spausdintuvai lietų iš regolito

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 10 d. penktadienis

3D spausdintuvai laisvai gali „išspausdinti“ lėktuvą, jo konstrukcines detales, maisto patiekalus ir daugybę kitų dalykų. Kodėl 3D spausdinimo būdu nepradėjus statyti namų? Tokį tikslą išsikėlęs Pietų Kalifornijos universiteto profesorius Behrokhas Khoshnevisas tvirtina, kad tam reikėtų vieną po kito kloti betono sluoksnius ir, kur reikia, instaliuoti kanalizacijos, vandentiekio, elektros tiekimo ir kt. komunikacijų sistemas. Gyvenamąjį namą 3D spausdintuvu būtų galima pastatyti per 20 val., o Mėnulyje ar Marse kaip statybinė medžiaga galėtų būti regolitas.

Profesorius B. Khoshnevisas sukūrė sluoksninės gamybos metodą „Contour Crafting“. Šiuo metodu galima pastatyti vieną namą ar ištisą jų kvartalą. Statyboms tiktų betonas ar molis. Spausdinimo sistemą B. Khoshnevisas projektavo kelerius metus.

Pastatų spausdintuvas – tai aukštesnė už planuojamą pastatą konstrukcija, betoną liejanti sluoksnis po sluoksnio. Lygiai taip pat tipinis 3D spausdintuvas sluoksnis po sluoksnio lieja plastiką. Tokia technologija idealiai tiktų statant laikinus ar komercinės paskirties pastatus, tačiau 3D spausdintuvais galima lieti ir prabangius namus ar kotedžus.

„Contour Crafting“ idealiai tiktų ir Mėnulyje ar Marse, - priduria B. Khoshnevisas. – Ši technologija pasižymi potencialu statyti saugius, patikimus ir pigius pastatus: gyvenamuosius korpusus, laboratorijas ir kitokios paskirties statinius. Visa tai galėtų būti statoma dar iki žmonių atvykimo. Vietoj cemento kaip pagrindinė statybinė medžiaga minėtose planetose galėtų būti naudojamas Mėnulio ar Marso paviršiaus dulkės – regolitas.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »