Paieškos sistemos keičia žmonių atmintį

Publikuota: 2011 m. liepos 19 d. antradienis

Įvairių pasaulio šalių mokslininkai pripažįsta, jog nors internetas ir paieškos sistemos gyvuoja dar ne ilgą laiką, jos jau keičia žmonių mastymą. Žmonės vis dažniau neįsimena informacijos, tačiau, kaip ją susirasti internete, jie puikiai išmano.

Įvairūs tyrimai parodė, jog žmonės labiau stengiasi įsiminti perskaitytą informaciją, kai žino, jog ją vėliau susirasti bus sudėtinga. Tuo metu, jei mes žinome, jog po ranka ji bus visą laiką, mes tik atsimename nuotrupas ir tai, kaip rasti visą informaciją mus dominančia tema.

„Mūsų smegenys šiuo metu internetu ir paieškos sistemomis pasitiki taip, jog mes nesistengiame atsiminti visos informacijos, o tik jos nuotrupas ir tai, kaip ją būtų galima kuo greičiau pasiekti internete, jei prireiktų išsamesnės informacijos,“ – teigia mokslininkai.

Taigi, internetas, paieškos sistemos, navigacija tapo mūsų pasyvios atminties dalimi.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas An... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »