Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Publikuota: 2017 m. birželio 5 d. pirmadienis

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas.

Devintąjį kartą vyksiantis nacionalinis projektas vienai rugpjūčio savaitei, nuo 21 iki 25 d. suburs veiklius ir iniciatyvius šalies bei užsienio lietuvių mokyklų jaunuolius, kurie nestokoja ryžto tapti ateities lyderiais.

„Kiekvienos valstybės raktas į sėkmę yra auganti karta. Jaunimo požiūris, indėlis, iniciatyvos nulems, kokia bus Lietuvos ateitis. Tęsdami šį projektą norime ne tik suteikti galimybę jaunuoliams iš arti pamatyti Vyriausybės darbą, bet ir išklausyti juos, sužinoti, kaip ir kokią valstybę jie nori kurti. Šių metų projekto tema susijusi su jaunimo emigracija. Suprantame, kad jauniems žmonėms yra smalsu išbandyti save ir plačiajame pasaulyje. Svarbiausia, kad jie žinotų, jog savo šalyje yra visada laukiami ir reikalingi“, – teigė Premjeras Saulius Skvernelis.

Tema „Išvykstu, kad sugrįžčiau“ įvardytame projekte moksleivių lauks įspūdžių kupini vizitai Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose ir kitose šalies institucijose. Aktualiais valstybės klausimais jie diskutuos su Premjeru ir ministrais, stebės Vyriausybės posėdžius, dalyvaus įvairiuose susitikimuose, kuriuose su įvairių sričių specialistais dalinsis idėjomis, kaip spręsti opias visuomenės problemas. O svarbiausia, moksleiviai atras naujų draugų, su kuriais galės kartu kopti į ateities pasiekimų olimpą. 

„Šis projektas, visų pirma, atnešė gausų būrį aktyvių, išmanių ir be galo protingų žmonių. Jis mane įkvėpė išvykti svetur pasisemti patirties ir grįžti čia kurti toliau. „Moksleiviai į Vyriausybę“ yra nepakartojama patirtis, kurią galima turėti tik vieną sykį gyvenime“, – sako 2010 metų dalyvė Ieva Nagytė.

Kaip ir kasmet, dalyvius atrinks speciali komisija, susidedanti iš Ministro Pirmininko komandos, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų bei moksleivius jungiančių organizacijų atstovų. Šiais metais į komisiją pakviesta ir garsi šalies lengvaatletė, Europos čempionė Airinė Palšytė.

Organizatoriai taip pat skelbia dar vieną naujovę – tiesioginį kelialapį į projektą dalyvaujant vaizdo įrašų konkurse. Apie visa tai ir daugiau galima sužinoti portale „Mano vyriausybė“ ir Facebook paskyroje.

Registracija į projektą vyksta iki liepos 26 d. užpildant anketą ar atsiunčiant vaizdo įrašą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »